| anonim_4396 a întrebat:

SalutareTPU. Urmeaza sa fac o calatorie cu trenul din Timisoara la Iasi. O cunostiinta de a mea mi-a spus ca mai nou pe Timisoara Nord-Iasi au introdus si cate un vagon..doua pe garnitura de tren, care sunt vagoane tip autobus... nu stiu cum se numesc... nu sunt compartimentate pe scurt.
Intrebarea mea este: Daca voi ruga amabilitate, si voi cere bilet intr-un vagon compartimentat, cu loc la geam, deasupra de boghiuri (roti), sau macar compartimentat cu loc la geam, am ceva sanse sa "mi se indeplineasca dorinta?
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Si deasupra de boghiuri si loc la geam si compartimentat.Cam multe pretentii.Probabil ca trenul este tip Sageata Albastra.Alea au vagoanele asa.Suna la aceste numere si informeaza-te.Birou de informatii- tel. 0256/493 806.Rezervari telefonice, in ziua plecarii trenului, pentru clasa 1 si a 2-a : tel. 0256 / 200 457. Timisoara.