| Andrei199114 a întrebat:

Se poate lua animalul de companie (caine) in avion?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate la cala, in conditii speciale de transport cu plata biletului si ingrijirii speciale, daca zborul este pe distante scurte.
Pe distante foarte lungi, este posibil chiar sa se ceara carantina animalului.
Pentru Australia de exemplu, este nevoi de 3 luni carantina obligatorie in UK si apoi 3 luni cand soseste in Australia.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, dar ii trebuie si pasaport.

| Lukasssz a răspuns:

Da

| Werrich a răspuns:

Da, se poate lua, DOAR la Blue Air si Tarom. Ryanair si Wizzair NU accepta:
https://www.vola.ro/ghid/calatorii-cu-animale-de-companie

| AnemonaP a răspuns:

Depinde de compania aeriana. La companiile low cost, nu îl poți transporta. Dacă știi compania cu care vei zbura, poți caută pe internet informații.

| Vcorezici a răspuns:

Vorbiti cu compania cu care doriti sa zburati.