| sofiaaaa001 a întrebat:

Te poate ajuta politia animalelor sa iti gasesti animalul pierdut? Mai ales daca animalul de companie are carnet de sanatate, cip, tot ce se poate?

1 răspuns:
| Piţulescu_George_1987 a răspuns:

Nu există Poliţia Animalelor, aşa s-a încetăţenit pentru public şi că e mai simplu. Se numeşte Biroului pentru Protecția Animalelor şi se află în cadrul unei secţii de poliţie. Au mai fost cazuri când s-au implicat, dar nu am văzut în atribuţiile lor chestia asta...