| Archangells a întrebat:

Se poate transporta in rucsac montan, cortul la compania Wizzair? Cine a calatorit? Am un rucsac de 40 de l. E acceptat ca bagaj de mana sau il trec la bagaj mare oare?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La bagaj de cală(mare). E bine sa nu depaseasca 32 de kg.

| Archangells explică (pentru darrio2007):

Am un cort de 1.5 kg cu bete cu tot. Betele sunt problema de fapt. Ma lasa sa le transport gratuit?

| Violleta2022 a răspuns:

Citeste aici, tot ce tine de bagaje la compania Wizz Air:

https://wizzair.com/......ie/bagajul

| darrio2007 a răspuns (pentru Archangells):

Nimic nu este gratuit.Se plateste o taxa suplimentara din cate stiu.

| mihai69 a răspuns:

Cu bețe de aluminiu în cabină nu ai nicio șansă. Merge la cală sigur. Așa ai avantaj că mai poți adăuga niște „chestii" care nu merg la bord (lichide în special).