| Sharky0the0seadog a întrebat:

Se pot schimba Ron in Coroane Cehe in Praga?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai lei cash si vrei coroane probabil vei gasi foarte greu de schimbat si la un curs foarte prost. Nu iti recomand varianta asta. Daca ai euro cash aia se pot schimba dar daca vrei sa schimbi lei-->euro--> coroane nu prea merita. Dar daca ai card in lei poti scoate coroane la orice bancomat din Cehia. Vezi in lista de comisioane a cardului tau care sunt comisioanele, de obicei e o suma fixa in euro + o parte procentuala deci e preferabil sa scoti o singura data o suma mai mare pentru minimizarea comisionului. De asemenea poti plati direct cu cardul la comerciantii care accepta carduri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate prin aeroport, mai greu ca vei gasi la case de schimb. Poate la vreo banca ceva, insa nu cred ca e cazul sa te complici cu asa ceva. Folosesti cardul si scoti coroane de unde vrei tu

Răspuns utilizator avertizat