| Sara a întrebat:

Stie careva daca de 1 decembrie transportul feroviar e gratuit?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Acum cand traversam aceasta criza economica, doar pentru oamenii de rand ca, guvernantii vad ca nu au renuntat la salariile lor gheboase, nu putem sa ne creiem iluzii ca vom circula cu trenul gratis.

Shin
| Shin a răspuns:

Oricum e o rusine ceea ce numesc ei transport feroviar. la ce bani si ce "specificatii" tongue
Numai bine, Shinwinking

| turist a răspuns:

Eu stiu sigur ca nu e gratuit! Poate pe 1 aprilie!

| alecs871 a răspuns:

Nu cred ca are cum, cel putin eu anul` trecut de 1 decembrie am venit cu trenul de la munte si am platit biletul.
Dar frate, traiesti in ROMANIA, aici aproape ca se plateste si aerul straight face

| DrViorel a răspuns:

Intr-un fel e si bine, gandeste-te daca toti oamenii inclusiv betivii rromii, nu ca as avea ceva anume cu ei, dar ar ajunge trenurile vai si amar, caci am vazut la mine in oras de zilele orasului cand e liber transportul rutier, e praf si pulbere, se rup lucruri se injura, se scuipa oamenii in autobuz, altii votmita, deci mizerabil, ca asa ii romanu, daca ii dai ceva bun si gratis nu apreciaza decat daca munceste ca un caine pentru el si atunci ii discutabil. O zi buna sa aveti!

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu cred.