| animari a întrebat:

Stie careva daca este permis sa ai mezeluri in bagaj la transportul cu avionul?

5 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Nu ai voie sa duci nici macar un pachet de biscuiti, dar mai ales mezeluri... Fiica mea a zburat pana in Australia si nu a avut voie nici macar un pachetel de biscuiti sau stiksuri. Regulamentul iti interzice transportul oricarui aliment, - fie el si o punga cu ceai de macese, busuioc sau alte mirodenii si crede-ma ca sunt foarte drastici. Numai bine Lucien.

| cristi27 a răspuns:

Nu ai voie, mai ales acum cu gripa porcina, sunt reguli f stricte

| mioara a răspuns:

Daca sunt vidate de ce nu.

| Cristina_4684 a răspuns:

Poti sa ai mezeluri, mancare, ce vrei tu, numai sa nu fie la bagaj de mana.eu asa am procedat si a mers.si bine ambalate.

| visatorul78 a răspuns:

Nu e permis. Oricum, daca zborul e putin mai lung, pana preiau bagajul, pana il incarca in cala, pana il descarca, daca e cald... s-a stricat. Dar sa stii ca mezeluri sunt si in alte tari...chiar mai bune dpdv calitativ, crede-ma. lucrez in domeniu