| anonim_4396 a întrebat:

Sunt profesoara si as vrea sa fac o tabara cu elevii mei, dar nu siu unde sa-i duc, sa fie si frumos si nici prea riscant sau costisitor... Aveti vreo idee?

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu mereu mi-am laudat zona: sunt din Severin iar in zona asat gasesti o multime de locuri de vizitat: Muzeul Portile de fier, Piciorul podului lui traian, ruinele cetatii medievale a severinului, muzeul de arta, palatul theodor costescu, chipul lui decebal sculptat in munte, mraconia, podul lui Dumnezeu, Manastirea VOdita, Manastirea Sf ana, avem Dunarea langa noi, avem schitul topolnitei care e o zona extraordinara, avem strandul de la Schela, bazinul din oras, castelul de apa....etc etc happy
ce zici veniti la noi?

| psiholoaga a răspuns:

Fa un tur in sibiu, sighisoara, brasov. Stati cate 1-2 zile in fiecare. E ceva organizare, dar merita. Secretel, chiar ca te pricepi. M-ai convins, vin. Ai niste sugestii de cazare pentru inceputul lui septembrie?

mlm
| mlm a răspuns:

Buna ziua, si eu am fost profesoara si tot odata si diriginta, in general faceam tabere vara, la mare in primul rand, ideea era ca mergeam 2 sau 3 profesoare, de una singura nu poti face asa ceva.Sau mai mergeam la Piatra Neamt, Cheile Bicazului, este superb. Dar ca sa faci o astfel de tabara cu elevii in primul rand iti trebuie aprobarea Inspectoratului Scolar al localitatii unde locuiesti, daca primesti aprobarea poti merge la o agentie de voiaj si te poti informa cu exactitate de pret si de ruta dorita.Iti doresc multa bafta si de ce nu petrecere frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roma-Berlin-Tokyo

| iluminous a răspuns:

Dna profesoara eu st oltean din craiova, insa va zic ca daca veniti pe valea sebesului si valea dobrei, o ramaneti inmarmurita de frumusetile locului. e cv de basm acolo. m-am mutat de un an aici si inca nu am vizitat toata zona. dar cu mare siguranta si incantare va afirm si va asigur ca daca ii veti aduce aici, cu siguranta vor fi super incantati.cat despre costuri...foarte mici sunt preturile. iar ca organizare nu va trebuie cine stie ce timp si bani. e ok

| debotenerte a răspuns:

Buna! eu v-as recomanda tabara bucsoaia, am fost cand aveam 7-8 ani si mi-a placut mult si am ramas cu amintiri frumoase mai ales ca sunt multe manastiri de vizitat, va dau un link:http://www.antts.ro/bazadate/suceava.htm sper sa alegeti una din ele, la costuri nu stiu cam cat ar fi dar acum 26 de ani tin minte ca era 585 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieftin si frumos.buciumeni.galati.zona frumoasa, padure, manastire, spatiu.

| leila a răspuns:

Sunt din Iasi, si impreuna cu fetita mea am facut muntii Calimani, zona Vatra Dornei. Este o zona de vis si exista in rezervatie mai multi rangeri, care va pot insoti grupul.Costul pentru. o tabara de 7 zile era 400 ron/copil, iar conditiile sunt excelente. Daca doriti mai multe detalii, nr. de telefon este 0751084653.

| cisse a răspuns:

Cheile Bicazului...numai ca depinde de zona de unde te afli... Un baraj de acumulare... o cetate...gradina zoologica...etc