| 0763273177 a întrebat:

Știe cineva site-uri pe care pot să iau bilete ieftine de avion dus - întors?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Direct de pe site urile companiilor aeriene. Mai ieftin ca acolo nu vei gasi.

| Zartbitter a răspuns:

Direct la companii găsești poate cel mai ieftin însă prețurile variază constant și nu poți vedea tot timpul când e cel mai ieftin.

Încearcă flights.google.com

Nu-ți poți lua neapărat bilete de la ei însă poți să-ți configurezi alerte de preț și primești notificări zilnice sau cum preferi. La fel, au unelte bine gândite prin care poți vedea prețurile în timp real în funcție de zi și destinație și alte opțiuni.

Mai există și agregatoare de unde poți cumpăra direct, gen vola.ro sau Kayak sau Expedia. Mie mi-a plăcut și kiwi.com

Însă aici nu știu cât de ușor îți faci configurările de alerte.

| Design2021 a răspuns:

Eu mai nou le iau de pe kiwi.com, sunt mai ieftine decat la companiile mama.

| explorandromania a răspuns:

Poti sa incerci pe site-urile companiei low cost. De exemplu cu Wizz poti sa gasesti multe bilete ieftine daca esti flexibilil cu data de plecare-sosire.