| DanSor a întrebat:

Tinand cont ca avem o tara frumoasa am o intrebare legata de calatorii: Unde v-a placut cel mai mult si de ce?

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

Bună!

În primul rând ai mare dreptate: avem o ţară foarte frumoasă, este păcat că nu o putem "prezentăm" mai mult şi străinilor.

Mie mi-a plăcut cel mai mult (deşi este drept, nu am fost în multe locuri) în vacanţa de anul trecut care am făcut-o chiar în zilele ce urmează. Am fost pe litoralul nostru, la Năvodari.Multă lume nu a auzit de acest loc, dacă eşti printre ei, Năvodari se află mai la N de staţiunea Mamaia.
Plaja este foarte curată, şi apa la fel.Nu sunt alge, şi nici pietre în apă. Este un loc liniştit, deşi pe o bucată de plajă răsună muzica mai mereu;)). La întoarcere, am trecut pe Transfăgărăşan.Este un loc minunat! Sunt fel de fel de serpentine ca acestea :
http://www.google.ro/......tp?/images
Este prea frumos, aş mai merge de zeci de ori acolo!
Dacă nu ai mers încă trebuie să mergi!

O zi frumoasă!

16 răspunsuri:
| CRISTINA_5101 a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut pe Transfagarasan deoarece peisajul e uimitor.Nu-mi venea sa cred cand am coborat din masina pentru ca eram printre nori si numai vazusem niciodata zapada pe 13 iulie.Am vazut multi straini care veneau acolo.Eu cred ca e cel mai frumos loc din Romania

| MeGhosta a răspuns:

M`i-a placut la Busteni [ pensiunea Laura ] A fost superb tinand cont ca aveam o vedera clara la munti, aer curat, liniste si in sfarsit nu mai auzeam acele injuraturi de pe strazi sau masinile poluind planeta ca de fiecare data!winking Atata zicthinking fundita?:*

| nosferatu a răspuns:

Ferentari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pestera scarisoara (muntii apuseni, jud. alba), la manastirea rimet (jud alba), in cheile turzii (jud cluj).
de ce? pai e munte si-mi place muntele. in valea prahovei nu e la fel. in moldova nu am fost. nici pe transfagarasan nu e la fel.

| andreeaw a răspuns:

La pestera scarisoara (muntii apuseni, jud. alba), la manastirea rimet (jud alba), in cheile turzii (jud cluj).
de ce? pai e munte si-mi place muntele. in valea prahovei nu e la fel. in moldova nu am fost. nici pe transfagarasan nu e la fel.

| IrinaAndreea a răspuns:

Cel mai mult imi place la mare, in Costinesti. Iar la munte, imi plac zonele Brasov - Bran si Valea Prahovei. big grin

| Stefania a răspuns:

Buna!

La moneasa`love struck, pentru ca este un loc foarte linistit si plin de aer curat`love struck si acolo gasesti tot ce iti doresti`love struck, dar problema este ca e cam lung drumu` crying, dar ast e.In viata trebuie sa faci sacrificii `love struck! Este un peisaj de minune, sunt multe, multe cabane si parcuri amintiri din ani vechi si strand, padure si este un parc foarte linistit cu o alee minunata zici ca esi intr-un vis `love struck

[{ By PiNkY }]

| Turquoise a răspuns:

Bistrita.Borsa.Cascada cailor

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Orasele Sibiu si Cluj :X:X:X:X
cladirile, peisaju, totul :X

| Bebelushaaː a răspuns:

La mare love struck Costinesti
Pentru ca e un loc superb big grin
M`as intoarce acolo de fiecar data cu drag
:X

| Adredemesconf a răspuns:

Văd că nu merge link-ul.
Uite:
http://www.google.ro/......tp?/images

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Albena. Statiune superb amenajata, curatenie, civilizatie, preturi decente. E un picutz mai departe de Costinesti dar merita.

| xSoaked a răspuns:

Mai nene. Avem noi o tara frumoasa, dar nu stim sa o ingrijim, sa o facem civilizata si curata pentru turisti. Prin urmare tara incepe sa isi piarda din frumusete din cauza oamenilor. Mie mi-a placut in Delta ca e... altceva.

| Turquoise a răspuns:

Nu inteleg de ce nu mi se trimite tot raspunsul x(.
Bistrita.Borsa.Cascada cailor. e pur si simplu genial

| s4a a răspuns:

Eu m-am simtit foarte bine in Maramures, parca tot ce e frumos in tara asta e adunat in acea regiune si in oamenii de acolo.

| Adredemesconf a răspuns:

Multumesc pentru apreciere:*!