| JusTPauL a întrebat:

O intrebare legata de iphone8 plus..am vazut ca are bateria ceva mai mica in comparatie cu 7plus...este posibil ca la 8 plus sa tina bateria mai mult timp tinand cont ca processorul e mai bine optimizat?

3 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Pe GSMArena bateria lui iPhone 8+ tine 81h pe cand cea a lui iPhone 7+ tine 75h, in utilizare normala.

iPhone 8+ are o baterie putin mai buna.

| JusTPauL explică (pentru OnePiece):

Teoretic are baterie mai buna..pentru ca 7+ are 2900mh iat pe 8+doar 2600. feci cred ca e vorba doar de optimizare mai buna.