| GiulyBlueEyes a întrebat:

TPU. va rog frumos, zice. ti. mi niste conditii minime pentru hoteluri de 4 stele.

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

La 4 stele, hotelul trebuie sa aiba obligatoriu firma luminoasa, adica un panou luminos cu numele hotelului si numarul de stele ( 4 in cazul de fata ). Firma luminoasa apare numai la 3, 4 sau 5 stele. La 4 stele lenjeria, prosoapele si halatele se schimba o data la 2 zile. Pt 40% din numarul de camere trebuie sa fie alocate locuri de parcare. Obligatoriu sistem de climatizare. Pt camere de un pat, trebuie alocati minim 15 metri patrati, iar pentru doua paturi minim 18 metri patrati, ma refer doar la camera fara grupul sanitar. Grupul sanitar trebuie sa aiba minim 4 metri patrati, si trebuie sa contina cada sau cuva cu dus, lavoar si WC, oglinda, cos de gunoi, cuier, uscator de par, sampon, gel de dus, casca de baie, etc. Camerele trebuie sa aiba fotolii, demifotolii sau scaune, birou de munca cu scaun, telefon in camera, minibar, seif, dulapuri, oglinda, etc. Hotelul trebuie sa aiba o structura de alimentatie in incinta acestuia si bar de zi. Servicii incluse : room service, wireless.

Cam astea ar fi cateva criterii ale hotelurilor de 4 stele, vorbind de Romania. Poate suna ciudat raspunsul, dar studiez asa ceva, plus ca unele detalii sunt extrase din Ordinul MDRT nr. 1051 din 03.03. 2011.
Sedere placuta.

| ImpactVision a răspuns (pentru evostyle7):

Daca nu ai unde sa faci caseta luminoasa... poti apela http://www.impact-vision.ro/firme-luminoase/

4 răspunsuri:
| GiulyBlueEyes explică:

Ce sa gasesc acolo? oh go on

| GiulyBlueEyes explică:

Ce gluma ana happy

| AnaCraciunCt a răspuns:

Stiu unu de 4 stele si 3 luni