| AleDia a întrebat:

Unde ati vrea sa calatoriti si de ce? Ce ati vrea sa vedeti? Ce este in locurile acelea?

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

In Asia in general, vreau sa vad si cultura lor atat de diferita. E fascinant sa vezi locuri, oameni si obiceiuri total diferite fata de ce suntem noi europenii obisnuiti. Aaa, si cascada Niagara vreau sa o vad musai happy

| mgtow a răspuns:

As vrea sa merg cu autotrenul in toata Romania, sa merg pe toate drumurile nationale si autostrazi, si pe la tara mi-ar placea pentru ca e un aer asa proaspat necontaminat. Transfagaraseanul la fel de interesant mi se pare si zonele de munte imi plac destul.

| aladinbeci a răspuns:

Pai AleDia, avand in vedere nick-ul meu, ce locuri as putea sa-mi doresc sa vad? Evident ca alte beciuri! Cred ca nu mai e cazul sa zic si ce poate fi prin alte beciuri.

| val31989 a răspuns:

Eu as vrea sa vizitez Coreea de Sud, pentru ca sint pasionata de serialele/filmele/melodiile coreene!
Si as vrea sa aflu cit mai mult despre aceasta tara, as vrea s-o vizitez pur si simplu. Asta imi doresc ft mult!

| Florincrap a răspuns:

As vrea sa merg cu trenul,intr-un loc deosebit, Bregenz (Austria), langa lacul Boden, cu privelisti montane care iti taie rasuflarea. Imagineaza-ti, sa vezi orizontul de pe muntele Pfander in largul unui lac ce pare nesfarsit...
Sau Liechtenstein (a 4-a cea mai mica tara din Europa).

| IMINENT a răspuns:

Sunt pasionat de valoarea inestimabila a elementelor cultural-artistice pe care poate sa le ofere o tara.
Dar si farmecul atmosferei creat de frumusetea naturii ma atinge la inima.
In alta ordine de idei: Grecia, Germania, Rusia, Tarile Nordice, E.A.U., Japonia, Franta, Italia, Spania etc sunt cateva dintre tarile pe care as vrea sa le vizitez.

| IlyncaFio a răspuns:

Chiar astăzi în microbus sprijinindu-mi capul de sticla geamului meditam asupra spaţiului şi timpului (waw ce tare spus). Mă gândeam la cum e posibil ca în aceeaşi fracţiune de timp să pulseze inima mea cu o inimă de pe cealaltă parte a lumii - o inimă pe care nu o cunosc.

pentru început Aş vrea să călătorec în Japonia, şi apropo, deja mi-am adunat suma necesară ca să plec la vară... însă nu în Jap, dar în Bulgaria.
Orice călătorie este nu este doar o lărgire geografică vizuală, concomitent se lărgeşte şi geografia unui spaţiu lăuntric