| anonim_4396 a întrebat:

Unde in Romania se afla cele mai frumoase ruine antice?

Răspuns Câştigător
| gabrielutzu a răspuns:

Intreaga Romanie este o ruina antica, asa ca ai de unde alege.

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Mie imi place sa ma duc la Histria mai ales ca acolo inca mai poti vedea vara arheologi care incerca sa scaota la iveala noi vestigii si daca au putin timp iti mai si explica cate ceva.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Constanta.

| selef a răspuns:

Constanta

| mami a răspuns:

Siria judetzul Arad

| mami a răspuns:

Deva judetzul Hunedoara

| madonica a răspuns:

Dobrogea este o ruina antica numai sa ai bani si timp ca sa o poti vedea de la un cap la altul dar pe mine unu nu ma incanta aceste pietre macinate de ploi si razele soarelui.