| mada_5820 a întrebat:

Vara aceasta urmeaza sa-mi petrec 7 zile (de vis, sper) in Lisabona. Ce sfaturi, tips-uri, obiective de vizitat imi recomadati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PODUL VASCO DA GAMA (17, 8KM) TELEFERICUL, PIATA EXPO 98, OCENARIO, PIATA DE COMERT, TORE BELEM, MONUMENTUL DESCOPERIRILOR, MANASTIREA JERONIMOS, SE CATHEDRAL, BISERICA SF. ANTON, PIATA POMBAL, MANASSTIRE DE ESTRELA, STADIONUL BENFICA LISABONA, CARTIERUL VECHI ALFAMA CU CASELE ACOPERITE CU FAIANTA (AZULEE) CLUBURILE CU MUZICA FADO, GRADINA ZOOLOGICA, STATUIA LUI ISUS SI PODUL 25 APRILIE DE UNDE SE VEDE PANORAMA ORASULUI. SA MERGI NEAPARAT LA FATIMA SI LINGA FATIMA ESTE MANASTIREA BATALHA-SENZATIONALA, MUZEUL CALESTILOR REGALE, CASTELUL SAO JORGE, SI DACA POTI NEAPARAT DA O FUGA SI PINA LA SINTRA SI CABO DA ROCA=CEL MAI VESTIC PUNCT AL EUROPEI, ACOLO PRIMESTI SI DIPLOMA CA AI ATINS ACEST PUNCT SI MULTE ALTELE...

2 răspunsuri:
| NoName_9903 a răspuns:

Oliana a raspuns (aproape) complet :-). Ce lipseste? Outlet-ul FreePort (http://www.freeport.pt), se pare ca cel mai mare din Europa, aflat in apropierea Lisabonei...asta daca esti fan al shopping-ului. Oricum, e un oras foarte frumos, ai facut o alegere buna!

| ramoina a răspuns:

Gasesti tips-uri si impresii de la cei care au fost pe site-ul http://www.tripadvisor.com/Search?q=Lisboa&sub-search=Go