| MitroKta a întrebat:

Vreau sa calatoresc cu trenul de la Brasov la Campulung si n-am mai facut niciodata asta. Problema e ca nu exista traseu direct, ci va trebui sa merg din Brasov in Ploiesti, apoi la Bucuresti, de aici la pitesti si abia apoi la campulung. Am intrat pe mersul trenurilor, insa ori sunt eu prost si nu stiu sa caut, ori cautarea nu genereaza decat rute directe. Am cautat trenuri din Brasov la Bucuresti, respectiv de la Bucuresti la Campulung si nu gaseste nimic. Poate sa ma ajute cineva?
Multumesc!
P.S. Sper ca n-am gresit categoria, din moment ce ma duc la plimbare.

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Care Campulung? Muscel? Moldovenesc? E trebuie sate hotarasti.Deaia nu ai gasit.P.S. Nu esti prost doar putin happy neinformat cu orasele tarii

| MitroKta explică (pentru stlucian):

Campulung Muscel. Nu sunt neinformat cu orasele tariilaughing am scris din obisnuinta doar campulung. Sunt neinformat cu privire la mersul trenurilor.

| stlucian a răspuns (pentru MitroKta):

Si neaparat cu trenu`?

| stlucian a răspuns (pentru MitroKta):

Si neaparat cu trenu`?
Rute directe nu sunt:http://www.mersul-trenurilor.iturism.ro/......rasov.html

| MitroKta explică (pentru stlucian):

Am cautat si eu aici, insa n-am rezolvat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu gaseste pentru ca nu exista. Ai avea 3 trenuri de schimbat.
Brasov - Bucuresti
Bucuresti - Golesti(aici e triajul pentru Campulung, daca te duci la Pitesti trebuie sa te intorci inapoi; dar oricum tot aia e)
Golesti - Campulung (aici e operator privat:Regiotrans. Nu mai e CFR de anul trecut).

Se pare ca a trecut mai bine de o luna de cand planuiai calatoria. Asta e. Raspunsul meu ti-o fi inutil acum. Si banuiesc ca mai mult ca sigur faceai calatoria de dragul de a merge cu trenul, altfel ar fi fost absurd sa dai atatia bani pe un drum de cale ferata care ocoleste teribil de mult pe cand cu masina sau autocar faci doar un sfert din durata trenului. Si tot la fel si pretul.