| Corsi a întrebat:

Vreau sa îmi spuneți și mie niște tari din afara Europei unde te poți duce fără viza, doar sa iei avionu și sa pleci. Ceva sa semene cu America

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu ce cetatenie?
:O

| doctorandus a răspuns:

Te poti duce fara viza doar ca turist. Pentru a munci acolo iti trebuie viza de munca, altfel ajungi la parnaie si vei fi expulzat.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Pai zi si unde te poti duce doar ca turist fara viza ca aia era intrebarea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ti am raspuns si la cealalta intrebare despre viza

Mexic, Japonia, Indonezia Argentina, Bahamas, Columbia, Brazilia nu cer viza daca e vorba de turism si maxim 90 zile

| Corsi explică:

Și viza asta pentru a munci acolo exemplu în Mexic cum se obține și cat e valabila?

| MinodoraLungu a răspuns:

Cuba, Columbia, Republica Dominicana, Brazilia, Mexic, Argentina, etc, atata timp cat mergi la o agentie de turism pentru achizitionarea biletului de calatorie, ei se vor ocupa si de problema vizei, asa ca stai linistit, ca nu viza este o problema si banii necesari unei astfel de calatorii. Bafta.

| AndreeaCr a răspuns:

Din punctul meu de vedere, America este unica, insa sunt si alte tari frumoase pe care le poti vizita si fara viza: Argentina, Emiratele Arabe Unite (Dubai, Abu Dhabi) sau Singapore.