| TheMoon15 a întrebat:

Vreau sa merg la un hotel sa ma cazez. Totusi, cum fac? Doar merg acolo si cer o camera? (stiu ca trebuie sa iau si buletinul cu mine, dar e asa de simplu?) Pot merge la orice ora?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca ai peste 18 ani, poti sa-ti faci rezervare la hotel, sau sa intri si cu buletinul in mana, sa ceri o camera.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, mergi acolo si spui ce doresti dar inainte de asta este bine sa te asiguri ca au camera disponibila, asa ca suna sau rezerva online, de exemplu pe booking.

| Mavni a răspuns:

Poti merge la orice ora. Vorbim daca esti major.
Ocuparea camerei se face (in functie de hotel) de la ora 14 sau mai tarziu.
Dar ca sa nu ai surprize ca nu au camere libere, mai bine suni din timp si intrebi. Totodata poti sa faci si rezervarea. Eventual mentionezi daca ajungi foarte tarziu noaptea.