| Cristina788 a întrebat:

Vreau sa plec in Italia in vizita la o prietenă dar din pacate am bani doar de bilet dus intors in schimb nu o sa am bani cand voi ajunge acolo, oricum stau doar o saptamana dar totusi fie vorba cam cât ar trebui sa am in portofel? mentionez ca nu merg la hotel

11 răspunsuri:
| Anonim34231 a răspuns:

Italia este scumpa. Despre ce vorbim, Europa este cea mai scumpa.
Depinde in ce oras te duci. Daca ai cazare si nu esti mofturoasa, iti ajunge cam 50-60 euro. Depinde ce activitati o sa faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai poate mai ai nevoie sa si mananci sa iei un autobuz, un tren ceva... ca doar nu te lasa autocarul sau avionul acasa la prietena aia si doar nu ai sa stai in casa toata ziua

probabil macar 150euro

| francut a răspuns:

In Italia totul e scump pentru cei din afara ei. Si o inghetata e 4-5 €. O cafea, de regula 10 €. Sa spunem ca nu bei cafea. Dar bani de autobuz, de un wc, maruntisuri din astea, tot iti trebuiesc.

Răspuns utilizator avertizat
| francut a răspuns (pentru Ionut1492):

Poate. Eu stiu cat este in Venetia pe unde umbla niste cunoscuti.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru francut):

Sa fim seriosi, nici in New York in mijlocul Manhattan nu e 10euro o cafea, sa ne linistim putin cu dramatizarea

Răspuns utilizator avertizat
| francut a răspuns (pentru Ionut1492):

Stiu, depinde de local. Insa romanul e fudul. Daca se duce in concediu, nu bea cafeaua de la automate.

| francut a răspuns (pentru Ionut1492):

Ia uite ca sunt si de 15 € :)), nici nu am stiut: "In piata San Marco, preturile ajung si la 15 euro pentru o cafea" http://alecsvlad.ro/2015/04/26/venetia-mai-ieftina-cu-doar-cateva-sfaturi/

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

N-ar fi rău să ai 50 € măcar. Preferabil o sută.