| traian_dinu a întrebat:

Zbor din Bucuresti la Londra pe aeroportul Luton si vroiam sa stiu cam cat costa un taxi pana in centru? Trebuie sa ajung in apropiere de Trafalgar Square.

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

taxiurile in uk sunt foarte scumpe 1-2£/mila. ai in schimb variante mai bune cu autobuz, tren, metrou. statia de autobuz e chiar in fata aeroportului, gasesti pe panouri tot ce iti trebuie, circula ceas happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

60 lire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

120 lire

| iunie2001 a răspuns:

nu-ti recomand taxiul, din Luton sunt autobuse gratuite pana la prima gura de metrou-tren, acolo iti iei bilet si te duce unde te intereseaza la Londra, e cea mai vuna solutie, autobusele sunt frecvente iar trenul te costa 6 lire parca dar nu mai imi aduc amite

| florentina_serban a răspuns:

Exista doua tipuri de taxi la Londra, cele normale (pe care nu pe poti comanda prin telefon) si black cab-urile (acelea care apar prin filme) ce sunt mai scumpe. Cum in Luton trebuie sa comanzi un taxi o sa coste mai mult decat normal, cam 100 de lire.

| rares_vasiliu a răspuns:

Nu se merita sa iei taxi. Este foarte scump pentru ca e destul de departe de oras. Iti recomand sa mergi ori cu autobuzul pe care il gasesti in fata aeroportului sau pentru a ajunge mai repede sa mergi cu un autobuz care te duce pana in statia de tren (la 1 km departare de aeroport) de unde poti lua trenul sper oras. Ajungi repede, comod si e de vreo 10 ori mai ieftin. Intra pe site-ul aeroportului pentru a gasi preturile exacte si orarele. Drum bun!

| traian_preda a răspuns:

Un taxi e scump pentru ca intre Luton si oras sunt cam 30 de km. Costa in jur de 60 de lire cu un taxi normal.