| sweetys a întrebat:

Ziceti-mi si mie manastiri din judetul Galati, dar mai aproapr de oras. Manastirea Cudalbi pe unde este?

1 răspuns:
| gєσяgιαηα a răspuns:

Manastirea Cudalbi este situata in apropierea localitatii Cudalbi, jud. Galati. Si daca nu stii unde este localitatea Cudalbi, siteste urmatoarele : Cudalbi este o localitate în judeţul Galaţi, Moldova, România, situată la 55 km nord faţă de municipiul Galaţi şi la aproximativ 200 km faţă de capitala Bucureşti.
Comuna Cudalbi este traversată de un drum judeţean, ca variantă ocolitoare dintre drumurile naţionale DN 26 şi DN 25, totodată face legătura cu DN 2B aproape de municipiul Galaţi.
Localităţi învecinate: comunele Valea Mărului Nord-Est la 3 km, Costache Negri Sud-Est la 12 km, Băleni Est la 7 km şi Umbrăreşti Sud Vest la 27 km.

Acum uite si niste manastiri din judetul Galati : manastirea Galata; manastirea Vladimiresti; manastirea Celic Dere.

Sper ca ti'am fost de ajutor. Funda?batting eyelashes