| Madalyn a întrebat:

A fost cineva voluntar la Crucea Rosie? Se mai fac inscrieri anul acesta? deoarece as vrea sa merg si eu.
Eu sunt din Roman, Jud. Neamt
Am inteles ca trebuie sa completez un formular care trebuie sa-l trimit la filiala din P.Neamt. dupa care trebuie sa vb cu nu stiu ce recrutor... si am inteles ca se fac niste cursuri obligatorii, dar nu stiu unde. se fac doar la Piatra sau si la mine in oras.
Are cineva detalii?
Am trimis aseara un email la secretariat, dar inca nu am primit raspuns.
Poate ma lamureste cineva!

Răspuns Câştigător
| Alexandra_3922 a răspuns:

Inscrierile la crucea rosie ca voluntar nu se fac intr-o anumita perioada, asta poti face in orice zi.trebuie doar sa te uiti pe internet la filiala din piatra neamt sa vezi programul orar, intre ce ore gasesti pe cineva acolo, iar fisa de inscriere nu trebuie neaparat sa o completezi u acasa si sa o trimiti.o poti completa chiar acolo (ti-o vor da ei). cursurile acelea obligatorii de prim-ajutor se fac la sediul crucii rosii la tine in orash.eu ti-am spus din cate stiu eu. poate la tine in oras este altfel.mai intereseaza-te!

4 răspunsuri:
| Madalyn explică:

Pai asta e, ca nu stiu nici un sediu la mine in oras. si m-am tot interesat straight face

| Alexandra_3922 a răspuns:

Mss de fundita/...mai cauta pe internet.ptr ca orice filiala are un anumit sediu. big grin

| simplu_2372 a răspuns:

Stiu ca e o pagina speciala a lor da nu mai stiu exact care, oricmu navigheaza un pic pe net si vei gasi sigur!

http://soft-download2011.com/
http://funny-aha-jokes-new.blogspot.com/
http://secretul-afacerilor-pe-internet.blogspot.com/

| Anasia_Mioara_1953 a răspuns:

Eu am facut o scoala de surori de cruce rosie timp de 2 ani de zile dar pina acum nu am practicat nici un voluntariat