| Micu_Carluta_1977 a întrebat:

Am nevoie de o idee de un costum eco de pirat vă roog.

2 răspunsuri:
| Teleshpenker a răspuns:

O să o iau pe piese:

Capul:
- pălărie voluminoasă din carton cu detalii pictate
- petic din hârtie sau plastic legat cu o sfoară sibțirică dar rezistentă
- Accesorii pentru păr din carton integrate în împletiturile din coafură. Poți să folosești hârtie creponată pe care să o împletești printre șuvițe.
Bust:
-Bluză din ziare vechi, model cămașă sau ie.
-Vestă lungă cu trenă din pungi colorate, plase, saci care pot fi lucrți ușor în forma de care ai nevoie.Nasturi din sticlă vopsiți în auriu sau culori care să dea bine cromatic cu restul compoziției. Buzunare și alte detalii, lanțuri, etc
Panrtea inferioară:
-Pantaloni cu multe detalii făcuți din hârtie rezistentă.
-Curea cu teacă incorporată din piele reciclată
-Pentru teacă un binoclu făcut dintr-o sticlă reciclată.

Încălțăminte:
-Cizme din papuci reciclați iar partea lungă de pe picior dintr-o stică mascată cu hârtie care se lipește de papuci.

Alte accesorii:
-inele din sârmă și hârtie, lanțuri auri cu aspectul unei comori furate, etc.
-Un papagal pentru umăr improvizat și decorat cu hârtie creponată sau etichete colorate
-O ladă a unei comori care se ține la subraț în timpul prezentării.
+ un machiaj dramatic în jurul ochilor și cicatrici false.

Sper că te-am ajutat. Fundă?

| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

Ca sa para cat mai realist un costum de pirat, trebuie sa iti tai piciorul de la genunchi in jos si sa iti pui un picior de lemn.