| MeMonaIoana a întrebat:

Am si eu nevoie de niste titluri pentru un proiect legat de reciclat. Trebuie sa fie in engleza apropo. daca mai aveti si ideei despre ce ai putea face in el ar fi foarte folositor. Projectul va fi impreuna cu o gradinita.

2 răspunsuri:
| AoBo a răspuns:

"Smelling Green"
"Walking through Green"
"My new best friend:Nature" tongue

Vorbeşte despre dorinţa ta de a salva planeta, de a proteja natura şi de a face economie. Ai putea, de exemplu, sa povesteşti despre
cum ai lăsat comoditatea la o parte si te-ai apucat de reciclat, sau cum, de multe ori, te-ai implicat în diverse proiecte care aveau acest scop. Pune mâna pe un pix şi totul va veni de la sine...

| Minalore a răspuns:

Vezi ca eu iti spun in Romana, sa le traduci tu
Titlu: Cand stii ca poti avea o tara mai curata...
Continut:
-Introducere
Scrie la inceput ceva despre oamenii care nu arunca gunoaiele la cosul de gunoi
-Cuprins
Vorbeste despre cat de important este sa avem o tara frumoasa, curata si de ce trebuie sa reciclam
-Incheiere
Scrie un fel de concluzie gen:
Sper ca v-am convins ca reciclatul este un lucru important si ca este foarte frumos sa avem o tara curata.

Vezi ca eu sunt cea mai buna la romana (la proiecte, compuneri, idei de compuneri etc.) din clasele I-IV