| monica7666 a întrebat:

As dori si eu idei de activitati care sa se desfasoare in liceu gen strangem lucruri pentru camin de copii, ziua imbratisarilor si lucruri din astea.

1 răspuns:
| iBaws a răspuns:

Pot fi zeci de activități:
De exemplu o activitate gen vizitarea vârstiniclor la casele de bătrâni, cu toții știu că fiecare o în vârstă se bucură atunci când vede că cineva îi face o vizită. N-ar strica să le duceți ceva. Eu cu clasa le-am dus mere, banane, portocale, calendare, icoane lucuri de genul care să le placă vârstnicilor.
Ar mai fi o activitate ECO-Școala. Implicrea elevilor într-un concurs ECO. Fiecare elev care se înscrie și are talent în montaje să facă câte o reclamă ECO-Școala, iar cea mai bună să câștige un anumit premiu.