| margareta66 a întrebat:

Ati donat vreodata macar 1 euro pentru cei loviti de soarta? In Japoniasunt mii si mii de oameni fara casa, mii si mii de copii fara parinti! Ar trebui, ca TPU. sa creeze o pagina de donatii.Sa se domeze bani, haine, mancare etc...
Dar ce parere aveti? Eu as dona! Voi ati dona?

4 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Visezi cu propunerea ta! românii sunt cei mai necinstiti oameni din lume. S-a speriat Europa de ei! In Italia când te urci in autobuz si vorbesti româneste, se face un gol de circa un m chiar daca e aglomeratie de frica sa nu-i furi. In Spania sunt hoti cinstiti si ecologisti, cumpara ton normal, il injeteaza cu zeama de sfecla rosie si il vând ca ton roz de circa sase ori mai scump.
In Franta s-a prins recent la Nantes o banda de romaâni (nu rromi) de 200 de persoane, care spargea vilele de pe malul marii
MAI VREI SA FACI DONATII?

| roberta_3262 a răspuns:

Hey! Normal ca as dona insa din toata Romania cine ar mai dona? Inca 300 de oameni? Nu prea cred ca ar ajunge."Vedetele" care fac asta in vazul lumii o fac pentru a aparea pe coperta revistelor cu un titlu gen: X a facut o donetie generoasa pentru copii din Africa.Si atunci ar scrie in revista ce bun/a e la suflet ca a donat bla bla insa ce sa ta astepti de la romani? Doar sa ne uitam la categoriile de intrebari de pe TPU:Cauze nobile doar 21 de intrebari in rest...sau Voluntariat/Ecologie 796 de intrebari. NO COMMENT se intelege

Oricum daca toti oamenii (din Romania) ar dona 1 euro cred ca ar ajunge pentru miile de oameni batuti de soarta.Si cine are posibilitatea bineinteles sa doneze mai mult.insa asta e lumea in care traim si nu se va schimba niciodata.
Sper ca ti-a placut parerea mea Byezz si Pwp:*

| DaftPunk a răspuns:

Nu ii judec pe japonezi...Dar cine ar dona ceva pentru...acei oameni?

| andrei_4094 a răspuns:

Prea putine sanse sa ajunga banii unde trebuie! Nu uita, ei ajung intai la romani nu la japonezi, iar romanii te fura la orice!