| AnastasiaIacov a întrebat:

Ce părere aveți despre 'copiii de bani gata' care poartă haine, pantofi și accesorii de mii de euro, locuiesc în vile de lux, învață la licee private și au prieteni cu părinți bogați? Ce părere aveți despre cei aroganti? Dar despre cei care totuși, sunt modești?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt de bani gata dar daca nu sunt aroganți este bine...am întâlnit și și. dar cele mai modeste persoane sunt cele care nu au nici prea mult nici prea puțin, cei care se îmbrac de 3 4 ori pe an de la h&m și știu cum se fac banii...aia mi se par cei mai modești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul de vedere al unui copil modest? sau din punctul de vedere al unui copil ce are parinti cu bani? ca sunt 2 pareri diferite happy

| AnastasiaIacov explică (pentru anonim_4396):

Cu bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaIacov):

Pai astia de bani gata, ii considera inferiori pe cei mai putin norocosi.
Plus ca nu poti sa ai prieteni fara bani, tu sa te duci sa vezi un film de 2 pe saptamana, sa te duci sa mananci la mec sau restaurant, de 3 ori pe staptamana si sa iesi in fiecare sambata seara, si sa ii incluzi si pe ei in planurile tale. Pentru ca vor zice mereu ca ei nu au bani, si la un moment dat renunti. Vrei sa mergi la piscina sau aqua magic, si ei nu au bani. Asta daca totusi ai un prieten, care e prieten de la inceput, din copilarie. Se vor rupe legaturile.
Daca ala cu bani nu e prieten cu cel mai modest, nici nu il va baga in seama, sau sa caute anturaj cu el, ba mai mult va rade. happy

| noname2021 a răspuns:

Acei copii nu o sa cunoasca niciodata fericirea si implinirea sufleteasca.Au totul si nu vor lupta in viata, nu o sa cunoasca greul si asadar nu o sa poata sa aprecieze ceea ce au.O sa isi doreasca din ce in ce mai multi bani si lux, ceea ce ar duce la lacomie.Cei care sunt modesti bravo lor, mai rar.

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru noname2021):

Problema e că nu au mintea antrenată, bine nu toți, că sunt și și, dar degeaba ai bani daca tu nu ești rezistent la stres

| DevilRock a răspuns:

Fiecare cum i-a fost dat. Ce vină au ei că s-au născut în familii cu mulți bani?
Tu dacă o fată de bani gata nu mai punea-i intrebarea aici.

| maria466 a răspuns:

Sunt ok daca nu li se urca la cap prea tare