| daviati789 a întrebat:

Eu as dori sa fiu voluntar, dar am cateva nelamuriri legate asta:
De la ce varsta este indicat sa incepi o astfel de activitate si cat de solicitanta este?
Mi-as dori si sa plec in Africa pentru voluntariat, mai exact in Burundi care am auzit ca este cel mai sarac sat din lume...intrebarea me este la ce varsta ar trebui sa plec intr-un astfel de loc si cum?
Va multumesc multhappy!

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E solicitanta, dar nu-i banoasa; varsta toata viata fara concediu

| DoriKat a răspuns:

Cand esti majora si ai sustinere financiara, poti sa te apuci de voluntariat mai serios.

| sofstatics a răspuns:

Pe la 20 de ani, îţi recomand.
Şi transportul, cu avionul.
Până atunci poţi face acte de voluntariat, aici, în România.
Baftă!