| MoonLightBlu a întrebat:

M-am inscris ca voluntara la Crucea Rosie.Am ales,, socializarea cu batrani si copii,, sau ceva de genu.In acest caz se merge la casa de batrani/orfelinate etc? Ce se face mai exact? Dar in cazut pregatirii pentru acordarea primului ajutor? Preferabil cineva care a fost si stie cum stau lucrurile.

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

La versiunea "batrani" de obicei mergi la azil, si nu depui cine stie ce efort. Eventual faci un ceai batranilor, si stai si povestesti cu ei. Cam aceeasi poveste e si la orfelinat. In orice caz, daca vrei un voluntariat bun si vrei sa te ti de treaba, nu ti-as recomanda Crucea Rosie... Oricum, frumos din partea ta ca iti dedici timpul batranilor. Iti urez succes! :*

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca voluntariat cu vecinii singuri iti vor multumi mai mult decat niste necunoscuti care stiu ca au statut de cobai