Întrebare recomandată | ScandaL a întrebat:

Vreau sa fac munca voluntara in Timisoara,sa ajut copii si batrani, unde ma pot adresa?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

O poti face (aproape)zilnic.
Uita-te pe strada in jurul tau atunci cand iesi la plimbare.Vei vedea cu siguranta vreo batrana careia sa ii cumperi un covrig sau una care nu se descurca cu sacosa prea grea. Ocazii sunt sa ajuti si fara sa faci parte dintr-o organizatie, trebuie doar sa le observi.

| Husicel a răspuns:

Păi normal la Crucea Roșie, din câte știu există în Timișoara

| ScandaL explică (pentru Husicel):

Ei au doar actiuni umanitare, strangeri de fonduri. Nu au nimic cu orfelinatele.;(

| username010000000 a răspuns:

Du-te și caută diferite organizații pe net