| anonim_4396 a întrebat:

Care este principala cauza a incalzirii globale?

18 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Poluarea mediului inconjurator si neglijenta umana

| kathessa a răspuns:

Poluarea.

| MisterKat a răspuns:

Poluarea mediului incojurator + indiferenta anumitor "animale" de oameni...

O zi buna!

Daniel.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Cred ca principala cauza a incalzirii globale este poluarea mediului, adica aruncarea deseurilor pe ape, nereciclarea hartiei, a plasticului, a pet-urilor, a fierului. Apoi masinile... care polueaza enorm, iar oamenii continua sa-si cumpere masini, cand ar putea merge mai mult pe jos sau cu bicicleta.

| kayan a răspuns:

Nu va merge tasta "n"? mediul incoNjurator... adica ala care ne incoNjoara...

| Dan a răspuns:

Doi factori sunt :poluarea facuta de om si ciclul evenimentelor.

| JustMeFlory a răspuns:

Poluarea mediului inconjurator, de catre noi bineinteles.Nu ne pasa... pur si simplu ne autodistrugem.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cei care inca se mai victimizeaza si cred ca oamenii sunt aceia care au provocat aceasta incalzire globala, am sa le las un link spre studiere, impreuna cu numele unui documentar.comentariile le veti face voi dupa ce veti urmari documentarul:
http://cristiannegureanu.blogspot.com/......roces.html
iar filmul este acesta:
The Great Global Warming Swindle

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poluarea mediului. de exemplu fumul care face gauri in stratul de ozon astfel razele solare au o mai mare intensitate, adica patrund mai usor prin gaurile stratului. Asta rezulta mai multa caldura care rezulta topirea ghetarilor. Sper ca ti-am explicat pe inteles big grin

| troxanici a răspuns:

Multi spun ca incalzirea globala se datoreaza poluarii, emisiilor de dioxid de carbon, si a altor gaze nocive, precum si a despaduririlor etc. Dar eu consider ca incalzirea globala se datoreaza si faptului ca incet-incet Soarele se apropie tot mai mult de planete si in consecinta caldura emisa este mult mai puternica de aici rezultand incalzirea globala bineinteles aceasta este avansata si de efectul de sera.

| cosmingcc a răspuns:

Aicihee hee vorba profului meu de geo laughing ne trebuie cravata la gat imbracati la 4 ace si sa stam cu totii la o masa rotunda alaturi de alti oameni care cu sigurantza nu au auzit de Romania, asa ca sa fim sinceri aceasta intrebare nu'si are rostul. sa fim seriosihee hee mai bine facem noi bine mediului invatam fratii si copii noshtri sa faca bine si poate asa daca nu e tarziu o sa mergem spre bine (noi cei cu bun simtwinking )

| cosmingcc a răspuns:

Si mai pe placul unora este teoria lui nostradamushee hee ati putea vedea filmul se numeste "Nostradamus" big grin e interesant vorbeste si de maiashi si de multe chestii din asteawinking

| Roxu a răspuns:

Topirea ghetarilorbig grin.

| Angel of darkness a răspuns:

Poluarea facuta de oameni, atat poluarea aerului, apei, pamantului, cat si poluarea sonora si fonica big grin

| latinu a răspuns:

Incalzirea globala este efectul rachetelor rusesti si satelitilor artificiali care sunt lansati pe orbita...rusii chinezii americanii toti sunt vinovati pentru asa ceva,,,,

| sorinagt a răspuns:

A aparut omul pe pamant

| anahy a răspuns:

Poluare mediului inconjurator

| antoanela a răspuns:

Apropierea soarelui de pamant.