| LittleLady a întrebat:

Care sunt cauzele incalzirii globale?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Emisiunea de bioxid de carbon si alte noxe in atmosfera. Taierea intensa a padurilor si lipsa replantarilor.

| zurick a răspuns:

Gaurile din stratul de ozon, iar pe acestea bineinteles ca noi oamenii le-am creat cu acel cuvant numit poluare.

| pilu999 a răspuns:

Principala cauza este omul.dar poluarea este cea mai mare cauza a incalzirii globale

| Anonima00 a răspuns:

Pai efectul de sera, poluarea de toate tipurile cum ar fi: taierea padurilor, pescuitul abundent!