| stillhartu a întrebat:

Categoria 'adolescenti' are 6195 de intrebari in momentul de fata.'dragoste si sex' 4488 de intrebari. 'voluntariat/ecologie' 98 de intrebari. De ce situatia sta in acest mod? Mai exista si 'cazuri nobile' cu doar 8 intrebari. Dar nu la asta vreau sa ajung. De ce oamenilor nu le pasa de mediul in care traim si in care vor trai si copiii nosti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu este legat de faptul ca adolescentii nu au destule exemple de copiat, hai sa dam exemplu si sa le dezvoltam apetitul pentru initiativa personala pentru actiuni de voluntariat ecologie!

9 răspunsuri:
| stillhartu explică:

Da, stiam asta. Dar ideea e: daca iti pasa de sex sau orice altceva, de ce nu ti-ar pasa si de mediu? Esti adolescent. Si ce? Trebuie sa iti stea capul doar la sex sau la cum sa-l cuceresti pe x? Get a life!

| SweetCandy a răspuns:

Ai dreptate, insa nu ai ce schimbabig grin

| Silvia a răspuns:

Hai sa fim seriosi...eu...copil de 13 ani, ce treaba as avea la "cazuri nobile"? Sau ce sa citesc acolo? Cum sunt o multime de oameni care au nevoie de bani pentru operatie? Sa dau eu SMS de 2 euro ca sa ii ajut? Crede`ma ca sunt mult mai multi oameni nevoiasi si nu pot face eu nimic ca sa nu mai fie asa...
Si la "voluntariat/ecologie" ce sa vad? sa invat sa ajut o batranica sa treaca strada si sa folosesc cosul de gunoi? Sa reciclez peturile de cola pe care le beau si cu care imi distrug organisumul?
Nu am de ce sa fiu eu mai buna decat ceilalti, deci nu intru acolo.Si recunosc asta.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Totul tine de educatia pe care o primim acasa de la parinti si chiar ei sunt cei care constituie un model pentru noi. Iar pentru Madhouse-I-die-with-you.silvia.baaaa, voluntariat/ecologie nu inseamna "sa inveti sa ajuti sa treaca strada o batranica" Ecologia este știință care se ocupă cu studiul interacțiunii dintre organisme și mediul lor de viața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca adolescenti sunt ft multi pe acest site, si dragoste si sex este de asemenea... pentru adolescenti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, adolescentii nu se gandesc inca la viitorii lor copii, in orice caz nu la detalii de acest gen!
pe unii adulti insa nu-i inteleg nici eu ca nu au o sensibilitate mai mare in fata acestei probleme foarte normale... hai sa dam exemplu fiecare, poate atragem adepti la voluntariat ecologie, puterea exemplului unui om pasionat si care da dovada de implicare in protectia naturii si in orice situatie legata de orice domeniu personal sau public!
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru adolescentii/studentii/adultii care doresc sa debuteze in vonluntariat (subiecte de mediu-ecologie sau sanatate) exemplu http://www.impreunapentrufiecare.ro/inscriere/voluntar/ Activitatile propuse sunt in diverse zone ale Romaniei, trebuie citite detaliile pentru a va inscrie fiecare in zona/orasul/satul aproape de locul unde traiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei sunt o categorie de varsta la care ecologia nu e inca o intrebare existentiala. Sexul este!

| diana_2054 a răspuns:

Intr-adevar adolescentii din Romania sau cea mai mare parte a lor nu se intereseaza deloc de ecologie sau voluntariat si nici nu ma mira acest lucru. Din pacate nimeni in Romania nu prea sustine ecologia cu adevarat iar romanilor li se pare absurd sa-si petreaca timpul incercand sa schimbe in bine orasele unde locuiesc sau societatea. Oricum adolescentii sunt cam 'morti' la orice capitol, din pacate chiar si " la dragoste si sex " pentru care pierd atata timp.