| spillux a întrebat:

Ce faci TU pentru a diminua/combate poluarea Co2?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchid lumina cand nu am nevoie de ea...masina nu am pentru ca am 16 ani.Am inlocuit toate becurile din casa cu becuri ecologice/economice.Am plantat in curte, ce-i drept, vreo 10 pomi fructiferi si cativa brazi.

6 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Electrocasnice clasa A, toyota prius, panouri solare fotovoltaice si de incalzit apa, si fierb tuica doar odata.

| Dan a răspuns:

Dar tu? Eu indemn populatia sa nu mai mearga cu masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e poza ta? parca esti monoxid de carbon iesit pe hornul de la tara. pune bre ceva frumos ca m-am spariet.pai ce sa fac? imi mentin respiratia cat pot de mult, ca sa elimin cat mai putin. daca ar face toti asa in maxim 50 de ani s-ar reface stratul de ozon iar noi am fi pesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa fac eu ceva? pentru asta ii platim pe politicieni, sa se implice, cu toate ca s-a demonstrat de curand ca incalzirea globala nu este provocata de catre oameni. urmareste filmul:
The Great Global Warming Swindle
si te vei convinge ca este o mare minciuna chestia ca este provocata de catre om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic blushing

| Swabia a răspuns:

Nimic... ii las pe altii!winking