| YoMaMen a întrebat:

Cu as putea deveni cercetas sa merg prin paduri sa fac curat dau funda

Răspuns Câştigător
| roxyb97 a răspuns:

Trebuie sa intrebi oamenii din orasul tau dacca exista o asfel de organizatie si inscriandu-te in ea devii cercetas funda

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu poti devenii, poate te poti inscrie.
Intreaba oamenii din zona ta, daca este vreo organizatie de cercetasi.
Daca nu, faci tu una.
Tu cu cativa prieteni, incepeti, si poate cu timpul veti avea mai multi cercetasi, si veti putea face excursii singuri.
Deci, ori intrebi de vreun grup de cercetasi in care te poti inscrie, ori faci tu unulwinking

| rutanklan a răspuns:

Ia-ti un clop in cap. Lipeste-ti niste ecusoane pe camasa kaki, ia-ti un saculet de gunoi si ia-te si fa ture. Din pacate dupa ce faci tu curat vor veni altii si vor arunca iarasi mizeria. Daca intr-adevar vrei sa devii un bun cercetas, mai degraba ai putea sa-i impusti pe cei care fac mizerie in padure. Ai impusca doi iepuri( jegosi in cazul nostru) deodata. 1 Ai curata padura de ciuma umana numita lemnar/padurar/turist de weekend cu mici si bere. 2 Ai impiedica aceste specimene sa mai faca mizerie vreodata pe acolo. Si ai face si un beneficiu solului padurii. Cadavrele in descompunere vor hranii plantele de acum inainte. Desi cred ca la cat de toxici is oamenii aia, si resturile lor umane ar polua padurea.

The End.