| andreea146 a întrebat:

As vrea sa devin cercetas sau voluntar.Sunt din Tg-jiu. Ce ar trebui sa fac? Unde sa merg?
Multmesc!

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

In tabara lui Lazlo.

| andreea146 explică (pentru unknownn):

Asta e o prostie! bataie de joc! RUSINE!

| unknownn a răspuns (pentru andreea146):

U mad?

| andreea146 explică (pentru unknownn):

Poate inveti sa scrii in romana.Nu inteleg limba ta.La revedere, copile!

| Mereoleacădeusername a răspuns (pentru andreea146):

Daca esti curioasa, a scris in engleza. Iti sugerez un Google Translate sau un dictionar englez-roman. El daca e copil, tu ce esti?! Mutant?! Animal?! Alien?!
Daca nu ai de lucru, poate inveti sa fii mai respectoasa si sa ai bunul simt.

| andreea146 explică (pentru Mereoleacădeusername):

Vrei sa spui ca tot eu nu am bunul simt?

| Bitzy a răspuns (pentru andreea146):

Lasă măi.
Toți se iau de tine fără motiv.Lasă-i să viseze.

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Si eu sunt din gorj-polovragi-. pentru inceput, ia legatura cu un consiliu al elevilor de la scoala ta, daca esti elev. ei fac tot felul de proiecte. daca nu esti elev, adresa mea e dark_magycyan@yahoo.com. trimite-mi un mail si eu te informez cand apare ceva-si eu sunt un voluntar si daca aflu promit ca te anunt-. nu uita sa te semnezi si sa spui de unde imi ai adresatongue

| RoxMuffins a răspuns:

Încetaţi să vă tot contraziceţi, aflaţi că nici unul nu are dreptate!
undefined975 : U mad ( „U" prescurtare de la „ you " în limba engleză care înseamnă „ tu ", iar „ mad " însemnă nebun. S-ar traduce în limba română „ Eşti nebună! " )
@undefined975, dacă ai răspuns doar pentru a face „ caterincă " te rog ca următorul tău răspuns de acest gen să îl ţi pentru tine.
andreea146 : Poate inveti sa scrii in romana.Nu inteleg limba ta.La revedere, copile!
@andreea146, acea limbă este „ limba engleză ", nu este limba acestui domnişor. Este amuzant că tu nu o ştii nici 0, 2% ( iar acest 0, 2% reprezintă 2 cuvinte pe care le şti în limba engleză, iar ele fiind „ yes " şi „ no ", RUŞINE! ), este foarte ruşinos deoarece faci şi şcoală unde este obligatorie limba engleză + că pc-ul tău este în limba engleză ( mai toţi tinerii din ziua de astăzi îşi pierd timpul în faţa pc-ului, şi eu o fac! ), toate sunt în limba engleză deoarece este văzută ca cea mai uşoară şi frumoasă limbă de pe această planetă.
ChicaLoca13 : Daca esti curioasa, a scris in engleza. Iti sugerez un Google Translate sau un dictionar englez-roman. El daca e copil, tu ce esti?! Mutant?! Animal?! Alien?!
Daca nu ai de lucru, poate inveti sa fii mai respectoasa si sa ai bunul simt.
@ChicaLoca13 : Eu ţi-aş sugera ţie un dicţionar în limba română şi un bilet către şcoala de bune maniere să nu mai critici pe toţi înainte ca tu să te „ critici " pe tine! tu dai sfaturi altuia, dar cu tine cum rămâe? eu admin oameni care nu se gândesc numai la ei, dar ca să ajungi un om înţelept şi să dăruieşti şi altuia trebuie să ştii să comunici cu persoanele sau mai bine să taci, şi dacă nu poţi să taci şi te bagi în c*caţi trebuie să ştii să iesi de acolo singur!
Raquel99 : Anul asta (2012) este o tabara la Bacau dar se vorbeste limba engleza.
Costa in sub de 1000 lei.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?
P.S. Stiu ca ti-am raspuns cu intarziere.
Raquel99, tu crezi lumea proastă încât să nu ştie în ce an se află sau să nu se uite la data când a fost publicat acest mesaj? sunt astfel de oameni care nu sunt atenţi dar îndrăznesc să comenteze şi să nu reuşească să iasă din belea... Este vizibil de la o postă că tu ai răspuns doar pentru a primi nepreţuita „ fundă ".
Corectează-te aici : „ Costa in sub de 1000 lei. " auzi aici la tupeu „ in sub de ", ROMÂNA!
Te lauzi că ştii engleza, dar dacă nu ştii română ( limba maternă! )... eşti chiar jos.

Vă rog nu mai fiţi aşa egoişti cu voi, respectaţivă şi nu vă mai criticaţi, chiar de nu vă daţi seama şi voi greşiţi! dacă nu vă puteţi abţine de la criticat, măcar nu o faceţi în faţă şi respectaţivă chiar de în sufletul vostru vă urâţi.
Nu luaţi în râs acest mesaj, eu încerc să vă deschid ochi, nu vreau să arăt lumi că aş fi înteligentă sau să mă laud cu ceva! sunt sigură că şi eu am uitat un „ ă, â " sau „. " şi dacă v-am criticat şi eu am făcut-o pentru a vedea cum se simţea acea persoană când aţi făcut-o voi!
Nu uitaţi : „ dacă vrei ca ceilanţi să se schimbe, schimbăte tu şi apoi schimbăi şi pe ceilanţi! "

| Teresa9990 a răspuns:

Anul asta (2012) este o tabara la Bacau dar se vorbeste limba engleza.
Costa in sub de 1000 lei.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?
P.S. Stiu ca ti-am raspuns cu intarziere.
laughing big grin

| AaNnDdRrEeii10 a răspuns:

Eu as spune sa vezi pe net ce grupe de cercetasii sunt daca le scrii

| SrJuXTApon a răspuns:

Cel mai bine la tine la scoala!

| Cati90 a răspuns:

Intra pe facebook si cauta Cercetasi Gorj - Centrul Local "Ecaterina Teodoroiu" Tg-Jiusi da like paginii, asa o sa primesti notificari despre activitatile lor, sau vino duminica, 28 oct 2012, ora 13 la Groapa si participa alaturi de ei la un eveniment de zile mari - Park Quest! Or sa fie jocuri animate de spiritul cercetasesc, provocari si o gramada de alte activitati interesante! Te asteptam cu drag!

| Ciocotoiu_Robert_1990 a răspuns:

Http://www.facebook.com/cercetasigorj

Take a look, iar daca esti interesata lasa-ne un mesaj :)