| hexagrama a întrebat:

Cum sa ma imbogatesc?

18 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Muncind.te imbogatesti.

greece12
| greece12 a răspuns:

Citind.

| skif2skif a răspuns:

Sa te imbogatesti? nu prea ai cum! Daca tatal tau nu este bogat vei murii sarac.Deci exista varianta cealalta:incepe si joaca la loto!

| MMihai a răspuns:

Învățând f bine și fiind un bun profesionist în profesia ta!

| hexagrama explică (pentru MMihai):

Ii sfatul pe care il dau si eu fiicei mele

| giuly a răspuns:

Mergi la cerşit.
Sau te faci popă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ai putina bucurie trebuie sa mai ai multe nopti albe
nimic nu se face intr o zi

| AIRIUS a răspuns:

In ziua de azi,nu vad cum te ai putea imbogatii,doar daca,Doamne fereste,ajungi sa faci neleguirii.
Cunosc o familie,care satui sa fie,,sclavii,, in strainatate,au ales sa si deschida un PF,si dupa ce s au aprovizionat cu marfa,au iesit si ei ca oameni sa si o vanda,dar a venit un control,i au spus ca toate actele sunt ion regula{pentru ca asa erau},insa le trebuie certificat de producator,ca cica,asa e legea!
Printre altele,ei vindeau si fructe,banane,portocale,kiwi,si atuci e corect asa?
Cat de impertinenta si negandita sa fie facut o lege?
Cum poti sa prezinti certificat de producator,daca unele fructe,nu se fac in tara noastra?
Pe langa faptul ca au fost alungati din rep piata,cand s au dus la fisc sa is spuna doleanta,cei de acolo,nu au facut nimic,in acest sens,mai mult decat atat, i au reamintit faptul ca trebuie sa plateasca deja impozit?
Deja imi vine sa rad, asa ca va las pe voi sa comentati treaba asta.
Multumesc!

| 20thoughts a răspuns:

Pai poti sa devii vedeta te duci si canti si castigi cred ca 1.000.000 ron

| claudiu11re a răspuns:

T pricepi la vreun sport? te poti imbogatii prin munca si efort si sa ai ambitie doar asas ajungi printre cei mai buni

| ali_8949 a răspuns:

Daca muncesti, nu te imbogatesti!
Pai, inventand ceva sau facadu-ti afacerewinking
Sau celelate chestii, da castigi la loto sau sa gasesti bani grei pe joslaughing
Nu te mai gandi la bogatii ca te amagesti, incearca sa facu ceva cu viata ta si adevarul e ca viata e plina de munca! Scopul vietii nu e sa devi bogat!

| maria4567 a răspuns:

Pai de exemplu:muncind sau te duci la vrei sa fi milionar la kanal d. funda te rog

| onlykrina19 a răspuns:

Bati din palme laughing

| onlykrina19 a răspuns:

Bati din palme laughing

| venusa a răspuns:

Invatand foarte bine si sa stii ce scop ai in viata. daca iti sti scopul in viata vei fi bazat pe el si nu iti va fi greu sa te bazezi pe o meserie serioasa si foarte banoasa...

| aaannncccaaa a răspuns:

Te poti inbogati muncind si invatand