| NuAsa a întrebat:

Cum trebuie marcati pentru transport bustenii (copacii) taiati legal?

4 răspunsuri:
| Ex89 a răspuns:

Esti padurar si ai uitat? laughing)
Nu tu ii marchezi, vine padurarul si iti marcheaza copacii care poti sa ii tai (si poti taia doar ce marcheaza el), dupa care ii masoara si tii bate cu ciocanul care are o serie.

| poftabuna a răspuns:

Poti sa-i marchezi si tu daca vrei! cu vopsea rosie.

| Anndreyy a răspuns:

Cu vopsea rosie dar nu tu trebuie tu sa-i marchezi ci padurarul funda?

| NuAsa explică:

Ma intereseaza sa stiu cum pot se pot deosebi camioanele cu busteni taiati legal de cei taiati ilegal. Si unii si altii sunt transportati in camioane in vazul tuturor. Intrebarea e simpla: "Marcajul" la transport e obligatoriu? Daca da, cum arata acest marcaj?