| andreea_9339 a întrebat:

Daca sunt voluntar 2 ani, acrstia mi se pun ca ani lucrati la cartea de munca?

5 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Daca nu exista contract de munca conform legii, nu se pune la vechime nimic. In cel mai bun caz, voluntariatul il poti folosi pentru a-ti lungi CVul. Angajatorilor nu le pasa de chestiile astea. De exemplu daca ai fost voluntar 2 ani la un azil de batrani si vrei sa te anhajezi pe post de inginer, nimanui nu ii va pasa ca tu ai ajutat niste batrani

| Zuzazozo a răspuns:

Nu, dar primesti o diploma care te ajuta la CV, asta daca vrei sa lucrezi intr-o companie mare sau in afara tarii.

| Comunity a răspuns:

Daca nu ai facut contract de munca am impresia ca nu se adauga la vechimea de lucru.

| remus11 a răspuns:

Nu se adauga la vechime pe cartea de munca. Se pune la experienta profesionala pe CV