| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare copacul din care a mancat Adam fructul interzis era chiar Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu nu este o planta deci nu este un copac ci o fiinta vie. Copacul era (este) un test fata de Dumnezeu.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu este cea mai puternică persoana din univers.El nu se transforma într-un copac.

| mentholinks a răspuns:

Nu, ca Dumnezeu se plimba prin gradina nu era un copac.

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu era nici un copac nici un dumnezeu si nici un adam. Astia sunt inventati de biserica. Din coasta lui adam e imposibil sa iasa o eva si din adam si eva e imposibil sa iasa albi, chinezi, negrii si alte rase de pe acest pamant. Si asta e adevarul gol golut. god not exist