| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo asociatie/organizatie care militeaza impotriva avortului?

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, ProVita. Sunt crestin-ortodocsi, militeaza impotriva a multe chestii, printre care si a avortului.Site-ul lor:
http://provita.ro/

| MisterKat a răspuns:

Eu cred ca e Noua-Dreapta... Eu sunt impotriva avortului(in cazuri in care viata copilului nu e afectata. ex. pot aparea diferite malformatii si decat sa chinui un copil sa traiasca..., la fel si in cazurile de viol). Dar in restul cazurilor sunt contra! Daca faci sex, iti asumi responsabilitate, daca vrei doar sa o faci si apoi vrei sa faci avort. scuza-ma. e o tampenie absoluta...

O zi faina!

Daniel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate că există asociaţie sau organizaţie care militează contra avortului, dar nu cunosc personal. Ce ştiu sigur este că dacă la vârstatinereţii credeam că avortul este ceva,, normal,, şi firesc, acum cred că este o crimă. Cei care nu ştiu le spun că fătul se scoate bucăţele, adică prin ruperea în bucăţi. Asta este o monstruozitate şi doar criminalii fără scrupule sau fără judecată poate să o facă. Mai ales acum când se dau anticocepţionale în mod gratuit la Policlinică. Dacă cineva în secolul XXI mai face avort şi ea şi cine face această lucrare si-au pierdut definitiv titlul de OM.