| aDa_6148 a întrebat:

Sunteti pentru sau impotriva avortului? Argumente?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu stiu ce sa zic, parerile sunt impartite, adevarul e ca daca e sa ne gandim e un pacat groaznic sa iti omori propriul copil ca pana la urma desi nu e nascut el exista si are dreptul la viata.In mod normal femeile dar si barbatii,ambii parteneri trebuie sa aiba grija in cazul in care nu isi doresc un copil,sa se protejeze sau sa aleaga abtinenta, dar daca dintr-un accident sau neatentie se ajunge sa ramana insarcinata trebuie sa ia o decizie.Eu sunt neutra pot spune pentru ca sunt si situatii in care probabil avortul e varianta cea mai convenabila.Nu stiu ce sa zic,e usor sa spui cand nu esti in situatia aceea,in mod normal sunt contra,dar daca as fi in locul unei fete insarcinate care sa zicem are scoala, a parasit-o partenerul si are si o familie drastica sau nu are conditii de trai, nu stiu sigur ce decizie as lua.

8 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este ca fiecare femeie sa se protejeze dinainte ca dupa aceea sa nu fie nevoita sa faca avort.mai sunt unii care, dupa ca ca sunt saraci lipiti, 'toarna' la copii cu gramada si dupa aceea se plang ca nu au cu ce sa-i creasca. sa se protejeze, frate, ca de aia au aparut tot felul de metode...

| luiza a răspuns:

Sunt pentru a lasa femeia sa decida daca vrea sau nu sa aiba un copil!

Răspuns utilizator avertizat
| AnGeL a răspuns:

Sunt impotriva lui fiindca copilul e un dar, si multe alte femei se chinuie foarte mult sa faca un copil si nu reusesc. eu zic ca si el e o fiinta (nu il poti lasa asa balta)

| aDa_6148 explică:

Multumesc pentru raspunsuri big grin. As da funda mai multor persoane dar din pacate am posibilitatea sa dau doar una

| Mary_5158 a răspuns:

Sunt impotriva, sunt f multe riscuri, un pacat f mare, si apoi:EXISTA PROTECTII!

| claudia01 a răspuns:

Depinde de situatie nimic nu e alb sau negru.

| Casandriuc a răspuns:

Avort=crima...mai departe fiecare cu constiinta lui.