| alex100 a întrebat:

Imi puteti da cateva informatii de ecologie si idei care ar face lumea mai curata?winking

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pai ai putea sa lucrezi ca voluntar in orasul tau, sa aduni gunoaiele de pe strada, din parcuri, din gradini

| crystyanr a răspuns:

Vino în București unde gunoiu europei e în floare și nu-ți mai trebui nici o informație sau o idee care ar face lumea mai curată. Asta a ajuns România, lada de gunoi a Europei!

| adi a răspuns:

Stiu ca au fost cateva consursuri pe tema asta, dar nu stiu si ideile... Cred ca lumea este murdara pentru ca noi oamenii ne gandim ultima data daca ceea ce facem e daunator mediului, intai ne gandim daca ne aduce profit...

| verypanda a răspuns:

In primul rand:recicleaza! Poti recicla:hartie, carton, plastic, conserve, sticle, etc.
In al doilea rand:nu polua! Poluatul nu ajuta la nimic! Poti sa iti avertizezi prieteni cand arunca mizerii pe jos si le poti spuna ca nu este bine sa poluezi. Daca vrei, in timpul liber poti sa iesi in parc sau in oras sa faci curatenie pentru ca gunoaiele sa dispara.
Sa nu uiti in sa iti faci curat si in camera! (asta nu este sfat foarte bun pentru a nu polua, dar daca tot faci curatenie, nu uita de camera ta)
In al treilea rand:nu imi mai vin idei! Scuzehappy