| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Prinderea broastelor de padure pentru picioare se considera braconaj? Daca da, la cine ar fi mai bine sa fac o sesizare, la politie sau la garda de mediu?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi de alte probleme. Nu vei avea nimic de castigat.

| vladutzumuresan1996 explică (pentru darrio2007):

Nu umblu dupa castiguri, sunt foarte implicat in problemele de mediu din zona mea si nu las pe niciunul care isi bate joc de natura pe care o explorez de 2 decenii sa scape asa usor. Se vede clar ca dupa actiunile celor care vin dupa broaste se distruge tot ecosistemul zonelor umede de la mine.

| RAY a răspuns (pentru vladutzumuresan1996):

Vezi ce scrie in lege

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Eu zic să îți vezi de treaba happy