| marina_7668 a întrebat:

Cum aflu cate kilograme am, fara cantar? Adica le-am tot auzit pe prietenele mele ca tot fac ceva cu +10,-10 imi puteti spune? Sau cate ar trebui sa am?

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu poti sa-ti stii greutatea fara cantar! Acel - 10 se refera la un calcul pe care sa-l faci ca sa vezi daca ai o greutate normala in functie de inaltime. Te cantaresti, scazi 10 din inaltime (trebuie sa stii cati cm ai pe langa 1m) si compari cifrele. Daca ai mai multe kg esti grasa, daca ai mai putine, esti slaba.

| azetyx a răspuns:

Intra pe http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html si iti calculaze automat si vezi in ce clasa te incadrezi. :)

| Veroniquest a răspuns:

Fete cu "+","-" se refera la:Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin fata de inaltime.deci e simplu! Daca ai 1. 58 trebuie sa ai 48 kgwinking

Funabatting eyelashes

| mishu112 a răspuns:

O_O esti nebuna fata tatii...

| SlaYeR92 a răspuns:

Iei dexu, il rasfoiesti si vezi cat de tare te doare capu! nu stiu cate kile ai, dar e posibil sa-ti vina inspiratia!