| woody03 a întrebat:

Am 1,63 cm inaltime, 15 ANI SI 51/52 de kg. Imi puteti spune cam cate kilograme ar trebui sa am de fapt pentru a arata cat mai bine? nici prea "rotunjoara" dar nici prea "schelet"!

Răspuns Câştigător
| Rumi a răspuns:

Esti foarte bine. De exemplu eu am 1, 60 cm si 48-50 kg, depinde. Daca diferenta dintre inaltime si greutate e de 10, inseamna ca esti perfecta. Deci, felicitari, mentine-tewinking

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai maxim 50 -53 de kg, deci esti perfecta

| Anddreee a răspuns:

Nu avem cum sa iti spunem asta. Kilogramele sunt influentate si de alte chestii: greutatea oaselor (la unii oasele sunt mai grele, la altii mai usoare), greutatea mushilor, retentie de apa si altele. Tie ar trebui sa iti placa ce vezi in oglinda, daca nu ia masuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La această înălţime eşti numai bine, nu ai ce schimba, în afară de faptul că ar fi bine să te menţii aşa în continuare.
Te pup!

| Mangustă a răspuns:

Daca nu faci sport, in consecinta nu ai masa musculara dezvoltata, eu m-as opri pe la 43-45, cel mult.

| woody03 explică (pentru Mangustă):

Adica ar trebui sa am 43-45 kg?

| Mangustă a răspuns (pentru woody03):

Parere proprie. N-o lua chiar ca atare pentru ca s-ar putea sa inceapa sa iti stea pe creier daca nu reusesti. Indicat e sa te uiti in oglinda dimineata si sa iti dai seama daca mai trebuie sau nu sa dai jos.

| BeautyOfWeb a răspuns:

52-55kg

| Anonimaa77 a răspuns:

Injur de 55 de kg.

| Nyco4ever a răspuns:

Pai mama mea zicea ca daca ai de exemplu la tine 1, 63 inaltime ar trebui sa ai 63 de kg dar ca sa arati bine la 1 ani este bine asa cum esti.Deoarece atunci cand vrei sa slabesti brusc o sa ai o cadere de calciu sa-u o sa te imbolnavesti brusc

| justnicko a răspuns:

La 1,63 eu zic ca 51/52 de kg sunt potrivite. Nici mai mult, nici mai putin.

| andreeaosty a răspuns:

50kg