| Dumitru_Seu_1995 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce voluntariat as putea face la vara urmatoare am 12 ani dar la vara viitoare o sa am 13 ani?
Fundita!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si crezi ca daca vei avea 13 ani vei fi mare si vei putea face orice voluntariat? Doar cu scoala.

| neutrino a răspuns:

Numai organizat, cu scoala, puteti face curatenie prin parcuri.

| Andreea12tbu a răspuns:

Buna! Nu o sa poti face voluntariat deoarece esti prea mic, insa in functie de activitati, ai putea participa ca "beneficiar", in sensul ca poti sa te inscrii la tot felul de cursuri, sa cunosti lume nou si poate ca pana la urma o sa fi voluntar. Eu fac voluntariat de la 13 ani, bineinteles ca pana mi-am luat buletinul ma duceam la activitati cu anumiti profesori. Acum am 16 ani si nu m-am lasat de voluntariat, chiar sunt una dintre cele mai implicate persoane din organizatia din care fac parte. Felicitari pentru initiativa de a face voluntariat.Este o idee foarte buna.