| jupiter530 a întrebat:

Salut daca am 15 ani pot deveni voluntar la Curecea Rosie/Ambulanta/SMURD? Si daca da cum pot deveni?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Indicat ar fi sa ei legatura direct cu ei, fiind un gest frumos din partea ta deoarece doresti sa ajuti, felicitari!
http://www.crucearosie.ro/......untar.html
Sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa! :)

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pentru Crucea Rosie poti devein voluntar la varsta ta.La salvare mai greu, adica se poate dar vei fi privit cu mult scepticism la inceput si va trebui sa dai dovata de foarte multa motivatie.La smurd nu se poate, ei primesc doar studenti la medicina in anii clinici(de la anul 3 in sus)

| TheAce a răspuns:

Varsta legala e, precum inc adrul joburilor, 16 ani. Vorbim insa de o persoana care doreste sa ajute prin intermediul unei entitati extrem de puternice, drept urmare s-ar putea sa exista derogari. e important insa sa iei legatura direct cu ei.

| olfeu a răspuns:

Crucea Rosie primeste voluntari ( stiu pentru ca sunt acolo), darAmbulanta sau Smurd are voluntari numai de la 18 ani in sus numai pe baza unui atestat ...in cel mai bun caz poti face voluntariat la ei daca esti la medicina sau la postliceala.(e mai usor asa)