| VeronicaBD a întrebat:

Întrebarea mea e relativ simplă. Cât de greu este să intri în AIESEC? Adica stiu ca e vorba de un interviu și niste sarcini, dar as vrea mai multe detalii. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt membru AIESEC, si este foarte simplu.
Te duci la ce ora poti tu de obicei se face cum pot si ceilalati membrii, care sunt tot studenti ca si tine, interviu pe bune, este destul de fain, adica intrebari normale, nu de dificultate, pana la urma ei vor sa aiba cati mai multi membri, nu este ca la un job. Sarcini, da, public speaking daca vrei, daca nu stai acolo, mai prezinti cate un subiect, mai dezbati subiecte, teme, este ok totul, inveti sa socializezi si sa fii sociabil mai mult decat pana acum, o sa iti dezvolti caracterul si vorbirea, cursivitatea, sa nu te mai balbai gen la tabla si etc. O sa fie frumos, iti urez multa bafta, te asteptam printre noi big grin

| tpuuser999 a răspuns:

Nu este greu deloc. Colegii mei de camera au intrat fara probleme. Daca ai ajuns la facultate si esti o persoana deschisa, atunci o sa ti se para ca interviul si sarcinile sunt doar un pas in fata catre un grup de persoane care gandesc la fel ca tine.

Daca exista membri AIESEC pe TPU, ii rog sa fie tradatori de patrie si sa detalieze interviul si sarcinile happy

| VeronicaBD explică (pentru tpuuser999):

Sper, multumesc de raspuns. Ma gandesc ca poate nu ma vor lua, ca poate iau doar un numar super mic de membri, si in afara de asta sunt deja anul trei. Adica vreau sa merg mai departe si la master, dar ma gandesc ca poate nu va fi ok