| Serj69 a întrebat:

Salut TPU!
Are cineva idee pana in ce data mai sunt inscrierile pentru rezervist voluntar in armata?
Multumesc, dau funda

1 răspuns:
| Mivelyn a răspuns:

"Campania de recrutare are ca scop ocuparea a 444 de locuri de rezervişti voluntari (maiștri militari, subofițeri, gradați și soldați), rămase disponibile în unităţi militare din 15 judeţe – Arad, Bacău, Bistrița-Năsăud, Brăila, Buzău, Călărași, Cluj, Constanța, Dolj, Galați, Ilfov, Olt, Prahova, Tulcea și Vrancea", preciza MApN.

Procesul de recrutare şi selecţie pentru seria suplimentară are loc până pe data de 4 februarie.